CHAKA STUDIO - Rücksendeformular

RÜCKGABEVERFAHREN UND -FORMULAR

Chaka-Studio gelen her kargo hediye çeki olarak belirtilmediyse ücret iadesi olarak işleme alınır. Ürün ya da beden değişimi yapılmamaktadır. Eğer talep formunda belirtildi ise sipariş tutarınız değerinde hesabınıza 1 yıl süresince kullanabileceğiniz Hediye Çeki yüklenebilir. Hediye çekinizi indirim kuponu olarak girerek chaka-studio.com’daki ürünlerinden dilediğiniz ürün için kullanabilirsiniz.

İade süreci şu şekildedir:

  1. Öncelikle aşağıda yer alan iade formunu doldurup gönderiniz.

Rücksendeformular

Rückgabemethoden

2. Yukarıdaki iade formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulduktan sonra, hesabınıza kargo abone numaramız ve sürecin devamı hakkında bilgilendirme mail’i göndereceğiz.

3. Ürünler ile birlikte elinize ulaşmış olan faturamızı iade formunu doldurarak tek bir pakete koyun.

4. Paketi e-posta adresinize yollamış olduğumuz MNG Kargo abone numaramız ile peşin ödemeli olarak ürün elinize ulaştıktan sonra 14 gün içinde MNG Kargo şubesine teslim edin.

Herhangi bir sebepten dolayı peşin ödemeli gönderilmemiş iadelerde kargo bedeli geri iade miktarından düşülecektir.

Not: Yukarıdaki iade formu ile talep açılmayan gönderileriniz işleme alınamamaktadır. Havale ödemesi ile oluşturulan siparişlerde fatura üzerinde IBAN bilgileri yazılmadığı takdirde; tarafımızda bu bilginin bulunmamasından dolayı ilgili tutar hesabınıza hediye çeki olarak yansıtılacaktır.

5. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir. Bazı ürünlerde hijyen kuralları gereğince iade kabul edilememektedir. Ürün iade şartlarına uygun değilse (ürün kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış ve etiketi kopartılmış vb.) ürün tarafınıza geri gönderilir ve ücret iadesi yapılmaz. İade şartlarına uygun olan ürünlerin bedeli alıcının tercihine göre aşağıdaki yöntemlerden biri ile iade edilebilir:

a) Hediye Çeki Yolu İle İade

Hediye çeki mail yoluyla size iletilir, hediye çekiniz tanımlandıktan itibaren 1 sene içinde ödeme sayfasında bulunan kupon bölümüne girerek kullanabilirsiniz. Hediye çekinizin kullanımı sırasında beklenmedik bir hata ile karşılaşırsanız onlineshop@nurteks.com e-posta adresinden Müşteri Hizmetlerimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

b) Para İadesi

Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra iade işleminiz gerçekleştirilecektir. Kartınıza/Hesabınıza yansıma süresi bankalara göre değişkenlik göstermekte olup, 7-10 iş günüdür.

OBEN